Srbija pobedila Nemačku

18 Jun 2010

U poslednjem, odlučujućem kolu, u sredu Srbija igra sa Australijom, dok se Nemačka sastaje sa Ganom

Reprezentacija Srbije pobedila je danas Nema?ku 1:0, u drugom kolu Grupe D na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Južnoj Africi.
Gol za Srbiju postigao je Milan Jovanovi? u 38. minutu, kada je Krasi? centrirao sa desne strane, Žigi? je glavom vratio loptu na peterac, a Jovanovi? je sproveo u mrežu.
Nema?ka je ve?i deo drugog poluvremena napadala, iako je od 38. minuta imala igra?a manje pošto je Kloze isklju?en posle starta nad Dejanom Stankovi?em na sredini terena. Najbolju priliku za izjedna?enje imao je Podolski u 60. minutu iz penala, ali je golman srpske reprezentacije Vladimir Stojkovi? odbranio. I Srbija je, me?utim, imala dvije velike šanse u kojima su njeni napada?i pogodili stativu i pre?ku.
U poslednjem, odlu?uju?em kolu, u sredu Srbija igra sa Australijom, dok se Nema?ka sastaje sa Ganom.