Marijevu iz Tomaševca dupla kruna u banatskim šorama

26 Jun 2017

Uzbudljivo finale 17. Svetskog prvenstva u banatskim šorama

Ekipa Marijevo iz Tomaševca osvojila je duplu krunu na 17. Svetskom prvenstvu u banatskim šorama, pobedom seniora u finalnoj utakmici protiv ekipe Čoke. Prethodno je i juniorska ekipa Marijeva postala svetski prvak u šorama.

U veoma napetoj i uzbudljivoj utakmici, Marijevo je u poslednjim sekundama savladalo Čoke sa 22:21. Poznavaoci ove igre kažu da se skoro nije videla ovako kvalitetna utakmica u kojoj su pobedili podmlađeni, ali ipak staloženiji Marijevčani.

Ovogodišnji finalni turnir igrao se u Tomaševcu 24. i 25. juna, dok je juniorsko finale održano 23. juna, kada je ekipa Marijeva savladala Orlovat sa 29:8.

Tako se na 17. Svetskom prvenstvu desilo da su i juniori i seniori iste ekipe osvojili titulu.

Prošle godine šampionsku titulu ponela je ekipa Orlovata iz istoimenog sela u Banatu, nakon što je u finalu pobedila ekipu Čoke iz Tomaševca.

Banatske šore su sport koji donekle podseća na banatsku varijantu bejzbola.

Svetsko prvenstvo u banatskim šorama održava se svake godine u Tomaševcu, a organizuje ga Društvo za očuvanje banatskih šora, uz podršku mesne zajednice.

U Sportskom savezu Srbije banatske šore su klasifikovane kao tradicionalni sport.